Profilaktyka w walce z rakiem piersi

 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora
Pierwsze spotkanie w Istebnej

Na początku maja w Dworze Kukuczki w Istebnej odbyło się pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań profilaktycznych w walce z rakiem piersi. Jest to zadanie realizowane w ramach V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach wydarzenia uczestnicy mieli okazję wziąć udział w licznych wykładach na temat samobadania piersi oraz korzyści regularnych badań przesiewowych. Dodatkowo, na miejscu znajdowały się stoiska tematyczne, gdzie można było uzyskać informacje na temat profilaktyki i leczenia raka piersi.

Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości społecznej na temat raka piersi oraz zachęcenie kobiet do regularnych badań profilaktycznych. Dzięki różnorodnym formom prezentacji informacji, uczestnicy mogli zdobyć wiedzę na temat znaczenia wczesnego wykrywania choroby oraz metod zapobiegania.

Całość wydarzenia uświetnił wernisaż zdjęć Radosława Czapli, które poruszały tematykę zdrowia kobiet i znaczenia profilaktyki w walce z nowotworami. Na zakończenie spotkania odbył się również recital zespołu Kasia&Błażej, który był doskonałym zwieńczeniem całego wydarzenia.

Kolejne spotkanie odbędzie się 12 października w Dworze Kukuczki w Istebnej.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora