Pierwsza w Polsce tężnia hybrydowa

 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora
W Uzdrowisku w Goczałkowicach oddano do użytku nowoczesną tężnię hybrydową w ramach projektu zgłoszonego w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

Tężnię powstała w ramach projektu „Inhalatorium wraz z Eko-zakątkiem w Goczałkowicach-Zdroju” zgłoszonego w III edycji MBO. Wartość inwestycji to prawie 2,5 mln zł.

To mieszkańcy w ramach głosowania w 2021 roku zdecydowali, że środki powinny zostać przeznaczone na stworzenie na Śląsku miejsca gdzie będzie można odpocząć i zadbać o swoje zdrowie. Dzięki innowacyjnemu hybrydowemu rozwiązaniu, jakim jest połączenie klasycznego działania tężni solankowej z wspierającymi generatorami aerozolu solankowego, obiekt może być wykorzystywany przez cały rok.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Agnieszka Gorgoń-Komor - Senator RP, Krzysztof Klimosz - Członek Zarządu Województwa Śląskiego, Alina Bednarz - Zastępczyni Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Sejmiku Śląskiego, Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Cieślar - Konsultant Wojewódzki w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej oraz prezes Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój Sp. z o.o. - Jarosław Wieszołek.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora

Linki do stron zewnętrznych
Więcej o projecie