Śląskie piękniejsze dzięki MBO

 graf. UMWS graf. UMWS
Podziękowania Marszałka Województwa Śląskiego dla uczestników II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

We wrześniu 2020 roku zakończył się ostatni etap II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, w ramach której mieszkańcy województwa śląskiego zgłosili 146 propozycji zadań na łączną kwotę ponad 43 milionów złotych. Na liście zadań dopuszczonych do głosowania znalazło się 90 projektów, spośród których mieszkańcy wybierali te, które w ich ocenie były najciekawsze i najpotrzebniejsze.

Na podstawie blisko 21 tysięcy ważnych głosów do realizacji trafiło 40 zadań na łączną kwotę ponad 9 milionów złotych. Wybrane zostały zadania m.in. o charakterze inwestycyjnym, kulturalnym, edukacyjnym czy sportowym, np.:

  • Śląskie ZOO w ochronie cietrzewia, głuszca i dropia oraz ginących gatunków bażantów – budowa wolier.
  • Budowa tężni solankowej w zabytkowym kompleksie parkowym przy ul. Fałata w Bystrej.
  • Zielony Śląsk – integracyjne warsztaty ekologiczno-kreatywne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców naszego województwa.
  • Nauka i Zabawa z Robotyką.
  • PARK NAUKI, czyli edukacja i rehabilitacja w Parku Repeckim.
  • MMS – Młodzieżowi Mistrzowie Sportu.

Więcej informacji oraz pełna lista zadań znajduje się na stronie bo.slaskie.pl w zakładce Zadania.

Wybrane i zatwierdzone do realizacji zadania zostaną zrealizowane przez Samorząd Województwa w 2021 roku.

Do wszystkich zaangażowanych w II edycję Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego marszałek Jakub Chełstowski wystosował podziękowania.


„Szanowni Państwo,

już wkrótce ruszy III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przedsięwzięcie, jakim jest Marszałkowski Budżet Obywatelski ukierunkowane jest na potrzeby mieszkańców poprzez realizację projektów spełniających ich oczekiwania. Jako jedno z priorytetowych zadań Województwa Śląskiego nie byłoby możliwe do realizacji, gdyby nie Państwa zaangażowanie.

Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do udziału w tym przedsięwzięciu – składania wniosków oraz głosowania. Chciałbym również podziękować za aktywną postawę wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. To Państwa uczestnictwo pozwoliło nam w pełni zrealizować tę edycję

Marszałek Województwa Śląskiego
Jakub Chełstowski.


Na stronie internetowej bo.slaskie.pl zamieszczane są informacje dotyczące realizacji projektów w ramach zakończonych edycji MBO.

Załączniki
Podziękowania Marszałka Województwa Śląskiego [PDF 58,4kB]