ŚLĄSKI SENIOR 2020: CYFROWA REAKTYWACJA! Oblicza filmowej cyfryzacji i digitalizacji w Polsce i na świecie. Cykl wykładów popularyzacyjnych i specjalnych pokazów w kinie ZACISZE w Piekarach Śląskich.

Podregion obejmujący miasta na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze

Wartość zadania: 50 000,00 zł

Punkty: 411

Celem zadnia było zilustrowanie najnowszych tendencji w kulturze cyfrowej – ich zastosowanie we współczesnej ofercie kin (miejskich, artystycznych, komercyjnych, dyskusyjnych klubach filmowych). W pokazach filmowych poprzedzonych prelekcjami specjalistów popularyzujących wiedzę o filmie i procesie cyfryzacji wzięło udział 250 seniorów z Piekar Śląskich i gmin ościennych (Chorzów, Ruda Śląska, Siemianowice, Świętochłowice, Zabrze i Bytom).

Każde ze spotkań poruszało konkretny temat związany z ww. zagadnieniami w sposób przystępny i uwzględniający potrzeby odbiorców. Pokazom towarzyszyła wystawa sprzętu do odtwarzania taśm. Dla seniorów przygotowana została również broszura edukacyjna, która została im przekazana podczas spotkań. Broszura ta zawiera informacje dotyczące cyfryzacji oraz digitalizacji i jest podsumowaniem wiedzy przekazanej uczestnikom.