Śląsk Przyjazny Seniorom

 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora

Podregion obejmujący miasta na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze

Wartość zadania: 67 800,00 zł

Punkty: 253

Celem zadania była poprawa jakości i poziomu życia osób starszych poprzez zwiększenie ich wiedzy, aktywności społeczne, jak również zagospodarowanie i rozwój ich potencjału w obszarze cyfryzacji. Zadanie został zrealizowane jako oferta edukacyjna dla 96 seniorów ze Świętochłowic oraz miast ościennych.

Uczestnicy warsztatów poprzez naukę obsługi urządzeń IT (komputer, laptop, tablet , smartfon) rozwinęli swoje kompetencje cyfrowe. Szczególną uwagę położono na uzyskanie profilu zaufanego, który założyło 68 osób oraz aktywację usług online takich jak ePUAP, eObywatel i eRecepta. Dzięki uczestnictwu w zadaniu seniorzy mogli nauczyć się jak wykorzystać techniki informatyczne w życiu codziennym (zakupy online, płatności dokonywane internetowo oraz bezpieczeństwo w sieci).

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną oraz wprowadzonymi obostrzeniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenia się pandemii Covid-19 zajęcia odbyły się w formie hybrydowej (stacjonarnie i online).

Podsumowaniem całego zadania zrealizowanego w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, była GALA SENIORA transmitowana za pomocą kanału YouTube.