Po Naszemu czyli po Śląsku w muzyce

 graf. mat. organizatora graf. mat. organizatora

Podregion: podregion obejmujący miasta na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze

Wartość zadania: 74 000,00 zł

Punkty: 127

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach końcem sierpnia odbył się koncert trzech zespołów muzycznych z okazji zakończenia wakacji. W repertuarze znalazło się połączenie muzyki akustycznej, progrocka, folku, hip-hopu i funku. 

Koncert rozpoczął się występem zespołu Strzyga! – grupy pochodzącej ze Śląska. W swojej twórczości inspirującej się między innymi kulturą oraz religią. Zespół nawiązuje swoimi utworami do wątkówów z historii Śląska, Polski i Europy, a także kultury popularnej.

Zespół Strzyga! inspiracje czerpie z muzyki heavymetalowej, dark electro, progrock, artrock, nawiązuje również do disco oraz popu. 

Kolejnym wykonawcą była grupa My som tukej my som stond.

W swoim repertuarze przedstawiła międzypokoleniowe i międzygatunkowe spotkanie z funkiem, hip-hopem, śląskimi tekstami i zaśpiewem śląskich zespołów. 

Gwiazdą wieczoru był zespół Oberschlesien.

To śląska grupa muzyczna, która powstała w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki. Zespół koncertuje zarówno na terenie kraju jak i poza jego granicami promując śląską tożsamość i kulturę. Zespół w 2012 zajął drugie miejsce w IV edycji talent show “Must Be the Music. Tylko muzyka”.