Pociąg do Kultury

 fot. arch. UMWS Tomasz Żak fot. arch. UMWS Tomasz Żak

Zadanie o zasięgu wojewódzkim

Wartość zadania: 15 574,70 zł

Punkty: 1165

W ramach zadania każda zainteresowana osoba może otrzymać bezpłatny bilet powrotny z wydarzenia kulturalnego na pociąg Kolei Śląskich. Wystarczy posiadać bilet na wydarzenie organizowane przez jedną z jednostek kultury. Akcja dotyczy kin, teatrów, muzeów, filharmonii, i galerii sztuki z całego województwa śląskiego. Blisko 350 instytucji.

W grę wchodzą między innymi: Górnośląski Park Etnograficzny, Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach, Zamek w Pszczynie, Teatr Nowy w Zabrzu, Kino Amok z Gliwic, Kino Kosmos z Katowic, Opera Śląska, NOSPR w Katowicach czy Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie. Pełna lista instytucji dostępna jest na oficjalnej stronie Kolei Śląskich pod adresem: https://www.kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/oferty/pociag-do-kultury/

Bilet na wydarzenie kulturalne może być w wersji elektronicznej lub papierowej. Dodatkowo trzeba posiadać bilet na przejazd do miejscowości, w której wydarzenie jest organizowane.
Na ich podstawie w kasach biletowych Kolei Śląskich lub w pociągu zostanie wydany bezpłatny bilet powrotny. Relacja „z powrotem” musi odpowiadać relacji „tam”.

Bezpłatne przejazdy pociągami ograniczone są relacjami niewybiegającymi poza obszar Województwa Śląskiego.

Oferta obowiązuje od 15.07.2020 r. do 31.12.2020 r. lub do wyczerpania puli środków.