Drama, kajaki i śpiew - spotkajmy się nad rzeką

 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora

Zasięg oddziaływania: Podregion 4 obejmujący powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice

Wartość zadania: 153 000,00 zł

Punkty: 2 070

4 czerwca 2022 na terenie gmin Zbrosławice i Pyskowice odbyła się realizacja zadania: „Drama, kajaki i śpiew - spotkajmy się nad rzeką.”

Wydarzenie rozpoczęło się na terenie Gminy Zbrosławice w miejscowości Zawada w bezpośredniej bliskości Zabytkowej Stacji Wodociągowej Zawada wpisanej na listę Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Na miejscu na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Najważniejszą częścią wydarzenia był spływ kajakowy Dramą, od Zawady aż do Pyskowic. Po trudach przebycia trasy kajakiem na uczestników czekały kolejne atrakcje, tym razem już na terenie zrewaloryzowanego Parku Miejskiego w Pyskowicach. Podczas części oficjalnej głos zabrała Izabela Domogała Członek Zarządu Województwa Śląskiego, która podziękowała pomysłodawcy projektu oraz wszystkim głosującym w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim. Następnie zebrani w Parku Miejskim mieli okazję posłuchać koncertów: Janusza Radka, Bytomskiego Kolektywu Śpiewaczego i Zespołu „Baltaine”, jak również podziwiać paradę bębniarzy w wykonaniu Teatru „Lufcik na Korbkę” i grupy „Batala”. Na zakończenie imprezy odbył się pokaz laserowo-wodny.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora