PARK NAUKI, czyli edukacja i rehabilitacja w Parku Repeckim

 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora

Podregion obejmujący powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice

Wartość zadania: 511 700,83 zł

Punkty: 4406

W listopadzie zakończyły się prace związane z realizacją projektu „Park Nauki, czyli Edukacja i Rehabilitacja w Parku Repeckim”, wybranego do realizacji w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach przedsięwzięcia w repeckim parku powstały trzy strefy: edukacyjna, ćwiczeń i rehabilitacji oraz relaksu.

Pierwsza z nich zlokalizowana jest między budynkiem szpitala a Salezjańskim Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym. Składają się na nią m.in. bliźniacze lustra, koło optyczne, armata powietrzna, kołyska Newtona, peryskop, zegar.

W strefie ćwiczeń i rehabilitacji, która znajduje się w okolicy amfiteatru, skorzystać można z prasy nożnej, wahadła, ławki do ćwiczeń mięśni ud, rowerka, stepera czy sztangi.

Strefa relaksu powstała zaś w bezpośrednim sąsiedztwie nowego pawilonu kardiologicznego szpitala i została wyposażona w ławki typu szezlong, na których można wypocząć w pozycji półleżącej. Atrakcja przeznaczona jest dla wszystkich osób korzystających z repeckiego parku.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora